За кожа без разширени пори
Проблемът се появява най-често при хора с мазна дерма. Най-податливите зони са лицето, гърбът, вратът и раменете. Някои хора са генетично предразположени към тези несъвършенства, но има редица фактори, които допринасят за тяхното задълбочаване. Излагането на слънце, загубата на еластичност и намаленото количество колаген имат негативен ефект. Същевременно плътните фоликули механично разширяват отворите, с което ги правят видими и без останалите фактори.
Всяка кожа има отвори на своята повърхност, които се наричат пори. Тези отвори имат космен фоликул и мастна жлеза, която произвежда себум. Най-видимите са тези по лицето и по-конкретно по носа, брадичката и челото. В тези зони мастните жлези секретират най-много себум, който може да запуши отвора. Така замърсяванията и мъртвите клетки не могат да излязат на повърхността, което създава среда за развитие на бактерии. По този начин се образуват и комедони, по-известни като черни и бели точки, които всъщност са вид акне. Основните причинители на разширени пори са прекомерно отделяне на себум, уголемяване на космения фоликул и намалена еластичност на дермалния слой.
Тези несъвършенства изглеждат като ситни, но лесно забележими дупчици, разположени много близо една до друга. Това създава впечатление за неравна повърхност и прави останалите проблеми още по-видими. Като имаме предвид, че прекомерното омазняване е една от причините за разширяване, колкото по-мазна е кожата, толкова по-голяма е вероятността размерът на отворите да се увеличи. Комедоните биват отворени или затворени. Отворените изглеждат като черни точки, а затворените като малки бели подутини. И двата типа имат потенциал да развие възпалителен процес.

Митове и факти за разширените пори
Вижте кои са най-разпространените погрешни представи за разширените пори

МИТ №1: МОЖЕМ ДА ЗАЛИЧИМ ПОРИТЕ.
Тези отвори имат конкретни функции за кожата и цялостно за човешкия организъм. Няма как да ги заличим или премахнем, но можем да се грижим за тях, за да не създават естетически проблеми.
МИТ №2: ПРИ ТЪМНАТА КОЖА НЯМА ТАКИВА ПРОБЛЕМИ.
При всяка кожа може да ги има. Излагането на слънце обаче допълнително разширява отворите в епидермиса и ги прави значително по-видимите. Затова нездравословният тен единствено задълбочава проблема.
МИТ №3: ПОРИТЕ СЕ ОТВАРЯТ И ЗАТВАРЯТ.
Те се стесняват и уголемяват. В действителност са винаги отворени, но могат да се запушат. В този случай говорим за отпушване и почистване, но не и за окончателно затваряне. Точно обратното, винаги следва да се стремим да ги поддържаме чисти и отворени, тъй като дермата диша чрез тях.
Терапии при разширени пори
Разширените пори изискват постоянно внимание, за да можем да ги контролираме успешно, а не просто да се опитваме да ги прикриваме. Първо обаче трябва да опознаем лицето си и да се научим правилно да се грижим за него. Доверете се на дерматолог, който ще определи от какво се нуждаете и как да постигнете най-добри резултати. Специалистът ще ви насочи към най-ефективните терапии във вашия конкретен случаи.
REJUVI
Процедура, подходяща за всеки сезон, включително за лятото. Съчетава ексфолиране с изравняване на тена;
ПИЛИНГ PQAGE
Отново може да се извършва по всяко време на годината, дори и през лятото. Това е деликатен, революционен пилинг, който максимално щади дермата;
SUPERFACIAL (ОКСИЖЕНАЦИЯ / POLLOGEN GENEO+)
Още една процедура, която можете да изберете по всяко време, включително и през топлите сезони. Комбинира кислородна терапия, ултразвук и висококачествена козметика за ефективна регенерация;
научете повече за Superfacial ›
ЛАЗЕРЕН/КАРБОНОВ ПИЛИНГ
Подходящи процедури за есента и зимата. Лазерният пилинг премахва увредената тъкан и разкрива красотата на здравата кожа, а карбоновият свива разширените порите и премахва повърхностните несъвършенства;
Научете повече >

Програма за справяне с разширени пори
В DR—DENKOVA DERMATOLOGY изготвяме цялостна терапевтична програма за справяне с разширените пори.
Преглед и консултация
Преглед от експерт, назначаване на изследвания и анализ на състоянието.
Програма за лечение
Създаване на конкретни стъпки, избор на терапии и създаване на цялостен план.

Домашна грижа
Определяне на най-подходящите продукти за поддръжка и грижа в домашни условия.
Превенция
Проследяване на състоянието и изграждане на стратегия за запазване на резултатите.